تبلیغات
imamhoseinpa - احداث 12 کلینیک سلامت جنسی

امروز:

احداث 12 کلینیک سلامت جنسی 

احداث 12 کلینیک سلامت جنسی تا پایان سال

ایجاد مراکز خدمات سلامت جنسی،قدمی نو در نظام بهداشت و درمان کشور است، گامی است که می تواند بنیان خانواده، این نهاد مقدس را مستحکم تر کند و سطح سلامت جامعه را بالا ببرد. حالا قرار است تا پایان پاییز امسال 12 مرکز ارائه این خدمات در استان های مختلف شروع به کار کنند.
  سلامت جنسی از آن مسائلی است که در بسیاری از جوامع شرقی سخن گفتن از آن نوعی شرم فرهنگی به همراه دارد، سخن گفتن از خصوصی ترین روابط انسانی و زناشویی، البته تغییر نگاه و اصلاحات فرهنگی می طلبد اما تا کی باید منتظر ماند تا «فرهنگ سازی» صورت بگیرد تا خانواده ها،جوانان، مردان، زنان و مسئولان آماده شوند و از مسئله ای که می رود تا بنیان کانون مقدس خانواده را بکند؛ سخن بگویید.

به گزارش ایرنا، یکی باید گام اول را بردارد، یکی باید سنگ اول را بگذارد، حالا یکی قدم اول را برداشته است، «ایجاد کلینیک سلامت جنسی در کشور»؛ جایی که اسرار مگو، در خلوت محرم اسرار بازگو می شود، در صندوقچه اطمینان می ماند و می رود تا فردایی بهتر و زندگی شادتری را رقم زند. کانون خانواده گرمتر شود و آمارهای نگران کننده طلاق کمتر.
محمدرضا نوروزی، اورولوژیست و عضو هیئت مدیره انجمن باروری و ناباوری ایران می گوید:
بحث مسائل جنسی از جمله مسائل مغفول در جامعه ماست که تاکنون مراجع قانونی برای پاسخگویی به این نیاز اقدام کافی انجام نداده اند و به همین علت بیشتر شبکه های اجتماعی و ماهواره ای در این عرصه وارد شده اند و تبلیغات سوء و القائات نادرستی را منتقل کرده اند.

این کارشناس سلامت جنسی می افزاید: ضعف اطلاع رسانی در حوزه سلامت جنسی باعث شده که آگاهی مردم و خانواده ها نسبت به این مسئله اندک باشد بنابراین اطلاع رسانی در این زمینه یک ضرورت مهم اجتماعی است.
نوروزی اضافه می کند: مسائل جنسی مجموعه ای از مسائل فیزیولوژیک،ارگانیک و روحی- روانی است که البته مسائل اجتماعی و حتی اقتصادی نیز بر آن تاثیرگذار است و مجموعه ای که بتواند تمام این مسائل را پوشش دهند، تاکنون در کشور نبوده است.
این متخصص سلامت جنسی درباره شیوع اختلالات جنسی به خبرنگار ایرنا می گوید: برخی آمارها نشان می دهد که 30 تا 40 درصد زوج ها به نوعی با مشکلات جنسی مواجه هستند از مشکلات انزال در مردان و سردمزاجی در زنان گرفته تا نبود آموزش رفتار جنسی مناسب،مسائل روحی و روانی هم در بروز این مشکلات موثر است و البته این مسائل خود عامل بروز مشکلات روحی و روانی در افراد است.

نوروزی ادامه می دهد: این آمارها گر چه دقیق نیستند اما بیانگر این هستند که مشکلات جنسی به هر حال جزو اختلالات شایع جامعه است و باید فکری برای آن کرد. باید مراکز مجاز، قانونی و هدایت شده برای رفع این نیاز افراد ایجاد شود تا القائات کاذب از مسیرهای غیر قانونی صورت نگیرد.

این ارولوژیست می گوید: القائات کاذب و بسیاری از داروها و وسایلی که در شبکه های غیر مجاز تبلیغ و عرضه می شوند، در دراز مدت روی مسائل جنسی و باروری افراد تاثیر مخرب دارند و بر میزان مشکلات می افزایند.

محمد اسماعیل مطلق، رئیس مرکز سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت نیز می گوید: آمارهای وزارت بهداشت نشان می دهد، 30 درصد ازدواج ها در 5 سال اول به طلاق منجر می شود. مهمترین علت این پدیده مشکلات جنسی بین زوجین است و برای رفع این مسئله ایجاد کلینیک های زناشویی و سلامت جنسی در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.
اولین کلینیک سلامت جنسی تابستان 94 در مجمع درمانی هلال احمر در تهران افتتاح شد و این گام اولی بود که در وزارت بهداشت هم الگو قرار گرفت و قرار شد، دانشگاههای علوم پزشکی نیز این مسیر را ادامه دهند.

امیر مدیر، اورولوژیست و مدیر اولین کلینیک سلامت جنسی کشور، می گوید: زنگ خطر افزایش مشکلات جنسی در خانواده ها به صدا درآمده و اگر امروز به سلامت جنسی زوج ها توجه نکنیم، فردا با بحران بزرگی مواجه خواهیم شد.
وی ادامه داد: گرچه عده ای، علل طلاق را مشکلات اقتصادی عنوان می کنند اما بارها شاهد بوده ایم که زوج های فقیر با داشتن روابط زناشویی مناسب، زندگی مطلوبی را در کنار یکدیگر سپری می کنند اما زوج هایی که از نظر مالی فقیر نیستند، با مشکلات جدی و طلاق مواجه می شوند.

مدیر تاکید می کند که نباید نگاه ساده انگارانه به مسئله سلامت جنسی داشت و باید این مسئله را از ابعاد مختلف جسمی، روانی، اجتماعی و فرهنگی بررسی کنیم.
محمد اسلامی، معاون مرکز سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت می گوید: اختلال جنسی مشکل یک بعدی نیست بنابراین برای درمان آن نیز به تخصص های مختلفی نیاز داریم که باید در یک مرکز و کلینیک سلامت جنسی حضور داشته باشند.
وی می افزاید: وزارت بهداشت بعد از بررسی این مسئله به این نتیجه رسید که در یک کلینیک سلامت جنسی باید 8 نوع تخصص شامل متخصص زنان، اورولوژیست، روانشناس، روانپزشک، متخصص عفونی، مت

خصص سلامت باروری، یک روحانی آشنا به مسائل خانواده و یک کارشناس حقوق آشنا به مسائل خانواده حضور داشته باشد.
اسلامی اضافه می کند: برنامه وزارت بهداشت این است که امسال و تا پایان فصل پاییز 12 کلینیک سلامت جنسی در 12 دانشگاه علوم پزشکی شامل استانهای تهران، خوزستان،البرز، کرمان، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان،قم و فارس ایجاد کند.

وی گفت: این برنامه آزمایشی وزارت بهداست، ممکن است خدمات 8 نوع متخصص رشته های مختلف جامع نباشد که در این صورت بعد از بازنگری در سال آینده این مراکز در تمام استانهای کشور گسترش پیدا می کنند، البته همین امسال هم اگر استان دیگری علاقه مند بود و تخصص های لازم را داشت، امکان ایجاد کلینیک سلامت جنسی را در آن استان فراهم می کنیم.
وی می گوید: قرار نیست ساختمان جدیدی برای کلینیک سلامت جنسی ایجاد کنیم و تابلوی مشخصی داشته باشد چون افراد زیادی از مراجعان این مراکز تمایل ندارند، کسی آنها را هنگام مراجعه به کلینیک جنسی ببیند.

اسلامی درباره هزینه و تعرفه خدمات درمان اختلال جنسی می گوید: به طور قطع مدت زمانی که یک روانپزشک، متخصص زنان یا ارولوژیست برای یک مراجعه کننده در کلینیک سلامت جنسی مراجعه می کند بیشتر از یک بیمار عادی است، بنابراین باید تعرفه خدمات او بیشتر از تعرفه معمولی باشد.

وی اضافه می کند: هنوز برآورد دقیقی از تعرفه این خدمات نداریم. اکنون با توجه به اعتبارات در اختیار وزارت بهداشت، این هزینه ها را جبران می کنیم اما برای اینکه این اعتبارات پایدار باشد، اواخر سال با جمع بندی خدمات، تعرفه خدمات درمان اختلال جنسی محاسبه می شود تا زیر پوشش بیمه قرار بگیرد و دائمی شود.

اسلامی می گوید: اکنون برآورد دقیقی از تعرفه این خدمات و حتی تعداد مراجعان نداریم اما مطمئن هستیم تعداد مراجعه کنندگان به کلینیک های سلامت جنسی و زناشویی عدد قابل توجهی خواهد بود.

وی از ارائه آمارهای متناقض و نامعتبر از میزان تاثیر اختلالات جنسی بر طلاق انتقاد و اضافه می کند: آمارهای مختلفی که در این مورد بیان می شود قابل اتکا نیستند، وزارت بهداشت هم آمار دقیقی ندارد فقط شنیدم که سازمان ثبت احوال اعلام کرد که 20 درصد طلاق ها به خاطر مشکلات جنسی رخ می دهد.

حالا گام اول برای توجه به سلامت جنسی برداشته است، پنجره ای جدید برای سلامت جامعه و تقویت بنیان خانواده ها باز شده است، اما زمان گذشته است و گامهای بعدی را باید تندتر برداشت.


نوشته شده در : دوشنبه 22 شهریور 1395  توسط : computer net.    نظرات() .

برچسب ها: برچسب ها ،
How we can increase our height?
جمعه 3 شهریور 1396 01:43 ب.ظ
Good post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon on a daily basis.
It's always useful to read articles from other writers and practice something from their web sites.
How do you stretch your Achilles?
دوشنبه 16 مرداد 1396 03:07 ق.ظ
Oh my goodness! Impressive article dude! Thanks, However I am
having problems with your RSS. I don't know the reason why I am unable
to subscribe to it. Is there anyone else having similar RSS problems?
Anyone that knows the solution can you kindly respond?
Thanx!!
vit d and foot pain
دوشنبه 19 تیر 1396 10:28 ق.ظ
For the reason that the admin of this site is working, no doubt very quickly it will be renowned, due to its quality contents.
زایرسرای قم
سه شنبه 13 تیر 1396 08:53 ب.ظ
ســــلام !
وبلاگتون زیباست!
موفق باشید
ساخت وبلاگ
سه شنبه 6 تیر 1396 12:27 ب.ظ
ساخت وبلاگ
سیستم وبلاگدهی آریا با فضایی متفاوت و امکاناتی جدید و کاربردی پذیرای شما وبلاگ نویس عزیز می باشد
همین حالا شعبه 2 وبلاگ خود را با هر موضوعی که باشد می توانید در سایت آریا افتتاح نمایید .
تجربه ای متفاوت و لذت بخش با سایت آریا
SiteAria.ir
سحر
سه شنبه 9 خرداد 1396 06:55 ق.ظ
بسیار مطلب عالی بود!
ممنونم از وبلاگ خوبتون
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 07:42 ق.ظ
I was wondering if you ever thought of changing the structure of your site?
Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you
could a little more in the way of content so
people could connect with it better. Youve got an awful lot of
text for only having one or two pictures. Maybe you could space it out better?
manicure
پنجشنبه 17 فروردین 1396 01:48 ب.ظ
Hi, There's no doubt that your site could possibly be having internet browser compatibility problems.

Whenever I take a look at your web site in Safari,
it looks fine but when opening in IE, it has some overlapping issues.
I simply wanted to provide you with a quick heads up!
Aside from that, wonderful blog!
محمد
یکشنبه 3 بهمن 1395 12:20 ب.ظ
سلام دوست عزیز
درباره ی کسب درآمد از اینترنت چه اطلاعاتی داری ؟
من برای تو پیشنهادات و آموزش هایی دارم که تو رو به درآمد میلیونی می رسونه
برای مشاهده پیشنهادات به سایت زیر مراجعه کن:
jobstarter.ir

سوالی هم اگه بود می تونی از راه های ارتباطی زیر بپرسی:
تلفن:02166150185
تلگرام:09031642062
تخفیف ریحون
یکشنبه 19 دی 1395 11:52 ق.ظ
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

شبکه اجتماعی فیس پلاک
پنجشنبه 16 دی 1395 08:14 ب.ظ
سلام
از وبلاگتون دیدن کردم مطالب خوبی توشه
ما یه شبکه اجتماعی داریم به نام فیس پلاک میخوایم توش فعالیت مفید کنیم و با بقیه شبکه ها متفاوت باشیم
ازتون دعوت میکنیم که مارو توی این راهمون همراهی کنین و توی سایتمون عضو و فعال باشید
یک سری امکانات هم برای وبلاگ ها داریم که بعد از عضویت از طریق تماس با ما اگر بگین راهنمایی میشین و وبلاگتون تبلیغ میشه
منتظر حضورتون هستیم
www.facepelak.ir
با تشکر
شبکه اجتماعی فیس پلاک
ملیکا سلطانی فر
چهارشنبه 15 دی 1395 06:32 ب.ظ
سلام
دوست عزیزم وبلاگ زیبایی داری و میخوام ی چیز رو بهت توصیه کنم پس حتما بخون
خیلی از وقت ها دوست داشته اید شخص و یا همسر خود را عاشق خود نمایید. عاشق شدن به تمام معنا، طوری که هیچ کسی را به اندازه شما دوست نداشته باشد شما را کامل قبول داشته باشد و یا می خواهید دل کسی را بدست بیاورید و در این راه همیشه با شکست مواجه شده اید.
دوستان و یا اطرافیان شما به راحتی دل دیگران را بدست می آورند راحت همه عاشقشان می شوند ولی شما با وجود موقعیت بهتری که دارید موفق نمی شود! چرا ؟
آرزوی داشته اید که شماهم شخص مورد علاقه خود را مثل دیگران در کمترین زمان شیفته و عاشق خود نمایید اما ... چرا؟
کتاب چگونه دیگران را عاشق کنیم رو من برای اولین بار خوندم و اولین کتابی بود که کامل خوندم واقعا فوق العاده است اگه میخوای کسی رو عاشق خودت کنی این کتاب رو حتما بخون
لینک دانلود:
http://aymarket.ir/book/?p=261
میکروتیک
پنجشنبه 6 آبان 1395 05:43 ق.ظ
مطلبت عالی بود. ممنون و موفق باشی
طراحی کاتالوگ
چهارشنبه 7 مهر 1395 07:48 ب.ظ
شرکت ایده‌پردازان، به عنوان مجری پروژه‌ های حرفه ای تبلیغاتی انتخاب شرکت‌ها و سازمان‌های برتر و پیشرو است زیرا ایده پردازان در ۱۲ سال فعالیت خود، افتخار برگزاری بیش از صدها همایش و کارگاه تخصصی امنیت فناوری اطلاعات، اجرای موفق‎ترین پروژه‎های تبلیغاتی کشور را در در حوزه های تولید کمپین های تبلیغاتی، طراحی حرفه ای اقلام چاپی و اجرای با کیفیت خدمات گرافیکی و همکاری با بیش از ۲۰۰ شرکت و سازمان مختلف را در کارنامه خود ثبت کرده است.

شرکت ایده‌پردازان، مجری پروژه‌ های حرفه ای تبلیغاتی با درک اهمیت فوق العادۀ ارتباط تصویری در بازاریابی و تبلیغـات، گروهـی از طراحان گرافیـک را با سرپرستی پیمان ناصرآبادی از حرفه ای ترین طراحان گرافیک و با ایده های بکر و توانمندی های هنری و فنی بالا، نقش موثـری را در تثبیـت هویـت بصری برندهای مشتریـان خود داشته است.
حذف اکانت تلگرام
دوشنبه 5 مهر 1395 11:33 ق.ظ
تلگرام یکی از بهترین برنامه های پیام رسان در جهان میباشد که دارای طرفداران بسیار زیادی میباشد. این پیام رسان را میتوان امن ترین مسنجر جهان دانست که دارای کاربران زیادی در سراسر جهان است و شما میتوانید بدون هیچ نگرانی از امنیت و حریم خصوصی از این برنامه استفاده کرده و نگران حریم خصوصی خود نباشید چون تمامی پیام های رد و بدل شده در این مسنجر به صورت رمزنگاری شده میباشد و هیچ کس حتی خود کمپانی تلگرام نیز به پیام های شما دسترسی ندارند. در خود برنامه تلگرام گزینه ای برای حذف اکانت تلگرام وجود ندارد و شما باید به سایت تلگرام مراجعه کنید و اکانت خود را حذف کنید. در مواقعی هست که شما نیاز دارید اکانت خود را سریع حذف کنید و کل اطلاعات چت و غیره خود را حذف کنید اما روش آن را نمی دانید. برای این کار با با ما همراه باشید. ما در این پست قصد داریم آموزش حذف اکانت تلگرام را به شما آموزش دهیم.
وبلاگ دهی
پنجشنبه 1 مهر 1395 09:21 ق.ظ
با تشکر! مطلب جالبی بود. موفق و پیروز باشید
فروشگاه اینترنتی زدکا
چهارشنبه 31 شهریور 1395 08:15 ب.ظ
تشکر از مدیر وبلاگ بابت مطلب خوبشون
فروش دامنه رند
دوشنبه 22 شهریور 1395 03:00 ب.ظ
خیلی مطلب جالبی بود!
مرسی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر